Konya’da güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar Selçuklu’nun sembol mekanlarına akın etti

Şehir yaşamının stresini bir an olsun geride bırakmak ve vatandaşların sevdikleriyle hoşça vakit geçirmesi için nefes aldıracak mekanlar oluşturan Selçuklu Belediyesi bu sembol mekanlarda ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 

Güneşli hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar  tabiatı, tarihi ve doğayı bir arada bulabilecekleri Sille, Sille Baraj Park, Seyir Tepesi ve Tropikal Kelebek Bahçesi’ne  akın etti.  Hazırlıkları bitme aşamasına gelen Selçuklu Çiçek Bahçesi de çok kısa zaman sonra rengarenk dokusuyla ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

Doğa tüm renkleriyle misafirlerini Sille Baraj Park’ta ağırlıyor

 Selçuklu’nun güzide mekanlarından olan, tabiatın her rengini ve atmosferini barındıran Sille Baraj Park hafta sonunun gözdelerindendi. Ziyaretçilere doğada temiz bir nefes aldıran Sille Barajı hafta sonu  2 bin 500 misafirle  en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesi oldu. Binlerce yıllık geçmişe sahip olan Sille de tarihi ve kültürel varlıklarıyla ile Selçuklu’nun  en çok ziyaret edilen mekanları arasında yer aldı.

Vatandaşlar  mucizeye Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nde şahit olmaya devam ediyor.

Konya’da Mevlana Müzesi’nden sonra en çok ziyaret edilen mekanların başında gelen Konya Tropikal Kelebek Bahçesi güneşli havayı fırsat bilen misafirlerin kelebek mucizesine tanıklık etmesine vesile oldu. 60 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunan bahçede 98 türe ait 20 bin adet bitki de bulunuyor.  hafta sonu  tatilinde  bahçeye 12  bin 530  ziyaretçi gelerek bu mucizeyi anılarına ekledi.

Seyir Tepesi ve Koku Bahçesi de en çok  ziyaret edilen mekanlardan oldu.

Mangal yapmanın yasak olduğu ve dumansız havası ile ziyaretçilerin tercih sebebi olan Seyir Tepesi de günlük yaşama kısa bir mola veren vatandaşları eşsiz Konya manzarası, temiz havası ve yeşil dokusuyla ağırladı. Seyir Tepesi bünyesinde bulunan ve  geçtiğimiz yıl Selçuklu Belediyesi tarafından ziyarete açılan  Koku Bahçesi de rengarenk ve enfes kokularıyla gelenleri kendine hayran bırakan atmosferiyle ziyaretçilerin gözdesi oldu. 7500 metrekare alan üzerinde yer alan Koku Bahçesi, 128 çeşitte 50 bin çiçeğe ev sahipliği yapıyor.

Başkan Pekyatırmacı: “ Misafirlerimizi Selçuklu’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Hem Konya’dan hem de Konya dışından gelen misafirlerin  keyifli ve eşsiz anılar biriktirmesi için gayret ettiklerine vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “Konyamız üretim şehri olmanın yanında önemli turizm destinasyonlarıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi de ağırlıyor. Selçuklu olarak da hem tarihi hem kültürel hem de doğal güzelliklerimizle ziyaretçilerimize kapılarımızı açıyoruz. İlçemize gelen ziyaretçilerimizin mutlu ayrılması için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bu çalışmalarımızın temelinde yatan amaç da günlük yaşamın stresinden bunalan vatandaşlarımıza bir nebze de olsa nefes aldırmak. Selçuklu’ya gelen ziyaretçilerimizi sembol mekanlarımız olan Sille, Sille Baraj Park, Seyir Tepesi, Koku Bahçesi ve Tropikal Kelebek Bahçemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Hem Konya’dan hem de şehir dışından gelen vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte buradan eşsiz anılarla ayrılması bizim için ayrıca önemli. Çok yakın bir zamanda kapılarını açmaya hazırlanan Selçuklu Çiçek Bahçemizde rengarenk dokusuyla Selçuklumuza ayrı bir güzellik katarak misafirlerini ağırlayacak. Ben tüm vatandaşlarımızı  bu güzellikleri yerinde görmeye Selçuklu’ya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir