‘Yalçın Abi’ olarak tanınan ünlü sunucu Yalçın Çakır’ı görenler tanımakta zorlanıyor


Türkiye’de reality şov programlarının ünlü sunucularından biri olan Yalçın Çakır’ın son hali hayli sosyal medyaya damga vurdu. Yıllar aradan sonra yeniden gündem olan ünlü ismin son haline kimse inanamadı. Çakır’ın hayli yaşlandığı görüldü.

Sunduğu program ile sık sık sosyal medyada gündem olan Yalçın Çakır, şimdilerde gözlerden uzak bir yaşam sürüyor. Bir dönemin en popüler isimlerinden olan Çakır’ın son halini görenlerin ağzı açık kaldı.

Yalçın Çakır’ın aldığı kilolar, beyazlayan ve dökülen saçları dikkat çekti. 2013 yılının Eylül ayından 2017’nin Ocak ayına kadar haber bülteni sunmuştu.

Sonrasında kayıpların arandığı ve faili meçhul cinayetlerin aydınlatılmaya çalışıldığı bir reality program sundu.

2017’de Yalçın Abi adlı reality programına başlayan ancak 3 ay sonra kanaldan ayrılarak Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gümüşlük beldesine yerleşen ünlü televizyoncu, 2018 yılında kendi sitesini kurdu.

62 yaşındaki Yalçın Çakır’ın son hali dikkat çekti.

İşte ‘Yalçın Abi’nin son hali…

YALÇIN ÇAKIR KİMDİR?

Yalçın Çakır, 20 Haziran 1961 tarihinde İstanbul’un Eyüp ilçesinde dünyaya geldi. Çocukluk yıllarını Kasımpaşa semtinde geçiren Yalçın Çakır, babasının iş değişikliği nedeniyle gençlik yıllarını Etiler’de geçirdi. Eğitim hayatını Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlayan Yalçın Çakır, bir süre de Beşiktaş Spor Kulübü’nde boks dalında spor yaptı.

1978 yılında ilk defa gazeteciliğe Hürriyet gazetesinde serbest bölge muhabiri olarak başladı. Muhabirliğe başladığında bir yandan okurken bir yandan da taksi durağında telefonlara bakarak aile ekonomisine katkıda bulundu.

Geceleri gazinolarda ve eğlence mekanlarında fotoğrafçılık yapan Yalçın Çakır, Hürriyet gazetesinden hariç olarak Milliyet, Cumhuriyet ve Yeni Asır gazetelerinde de görev yaptı. Aynı zamanda bir süre de, Nurettin Sözen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı iken, kendisinin danışmanlığını üstlendi.

1992’de Flash TV’de görev almaya başlayan Yalçın Çakır, 2 kez ara vermesine rağmen Flash TV’de görevini sürdürdü. Flash TV’de “Düzlem Ayna”, “Yüzyüze”, “Flaş Ekip”, “Evlat Acısı”, ve “Evlat Hasreti” 2004’te aşırı stres nedeniyle kalp krizi geçirdi.

2007’de sunuculuğuna başladığı Gerçeğin Peşinde programını 2012 yılının Ağustos ayında sonlandıran Yalçın Çakır, 2013 yılının Eylül ayından 2017’nin Ocak ayına kadar Flash TV kanalında ana haber bültenini sundu.

25 yıldır çalıştığı Flash TV’den ayrılarak, kayıpların aranacağı ve faili meçhul cinayetlerin aydınlatılmaya çalışılacağı bir reality show programı için Beyaz TV ile anlaştı. 27 Şubat 2017 tarihinde de Yalçın Abi adlı reality programını sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir